FESLEĞENLİ MEYHANE HAKKINDA

Ben hayatının büyük bir bölümünü yurt dışında (Londra) yatırım bankacılığı yaparak yıllarca mutluluk kavramını yanlış mecralarda (memleketimden uzaklarda, para kazanma hırsında, evlilikte, mutsuz olduğum bir sektörde kariyer yaparak, hayatını başkalarını mutlu etmeye endeksli yaşayarak vs.) arayıp, başarısız olup, sonunda hayata gözlerini açtığı yer olan Ankara'da bulan bir gencim.
Sizinle Mark Twain'ın sevdiğim bir sözünü paylaşmak istiyorum:
"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why. " İşte hayata geliş amacımı, gerçek anlamda mutluluğu ve iç huzuru hiç düşünmediğim bir yer olan Ankara ve kişilerle (suç ortaklarım dayım-yengem-kuzenimle*) Fesleğenli Meyhane'yi kurarken buldum.
Gönlümüzü vererek, sevgi ve emek ile kurduğumuz mekanımızda günümüzde yüzlerce örneği bulunan kendini meyhane olarak tanımlayan üç tane otlu, bir kaç tane de bebek maması kıvamında yoğurda bulanmış mezesi ile emek ve eski meyhane kültüründen uzak tatlarla işini yapan mekanların aksine özlemini duyduğunuz, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel Türk mutfağı zeytinyağlıları ve mezelerini bulabilirsiniz.
Gelen müşterilerimizi ise evimize gelen misafirlerimize duyduğumuz sevgi ve heyecan ile bizim için velinimet oldukları ilkesini unutmadan ağırlıyoruz.
Sizi mekanımıza davet etmemdeki en önemli amaç mutluluğu yanlış kavramlarda ararken hayatın gerçek anlamını unutmuş, yolunu kaybetmiş insanlara sizin aracılığınızla ulaşıp hayatlarına birazcıkta olsa olumlu bir şekilde dokunabilmektir.

Mert (Maximus) Özen
* Dayım: Rıdvan Pars
* Yengem: Reyhan Pars
* Kuzenim: İlayda Pars